Контакти

81110, Львівська область,

Пустомитівський р-н,

сЗимна вода,

вул. Дорошенка,3

тел.  +38 (096) 777-56-77

тел.  +38 (032) 290-25-46

email: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Запитання-відповіді

 

Чи можна встановити теплову помпу в будинку, спорудженому 20 років тому?

 

 
Цілком можливо. Але  в такому  будинку  рекомендується попередньо провести ряд заходів по його утепленню для зменшення тепловтрат: добре утеплити, замінити в ньому вікна на термозберігаючі, влаштувати вентиляцію з рекуперацією тепла. Це дозволить використовувати менш потужний тепловий насос, та зменшити загальні витрати.

 

 

 

Коли краще працює тепловий насос з системою радіаторів чи з теплими підлогами?

 


Найкращий ефект отримується, коли  в системі опалення використані системи теплих підлог, як низькотемпературне навантаження. При використанні цієї системи температура теплоносія замість традиційних 70-90 градусів в радіаторах становить лише 30-35градусів на рівні підлоги. Це створює найкращі комфортні умови і заощаджує 20-25% експлуатаційних витрат.

 

 

 

Яке додаткове обладнання встановлюється в комплекті з тепловим насосом?
   

 

До складу систем опалення та гарячого водопостачання на базі теплового насоса (http://stala-energia.com.ua) ми встановлюємо буферну ємність, яка нагрівається під час роботи теплового насоса і з якої вода може надходити в систему опалення і гарячого водопостачання. Найбільш доцільно буде роз’єднати опалення і гаряче водопостачання. Тому ми найчастіше ставимо окрему акумулюючу ємність на опалення та окрему акумулюючу ємність косвенного нагріву для гарячого водопостачання. Необхідний об’єм таких акумулюючих ємностей залежить від споживання гарячої води та тепловтрат будинку. Буферна ємність може врятувати мешканців від холоду і під час тимчасового відключення електроенергії, коли насос не зможе подавати тепло в систему опалення.

 

Теплові насоси невеликої потужності можуть містити вбудовані водонагрівачі. Останні розраховані на підтримку теплового насоса під час пікових навантажень і догрівання води в системі опалення та для приготування гарячої води.

 

Крім того, ми встановлюємо мембранні розширювальні баки для компенсації змін в об’ємі системи, які, як правило, викликані нагрівом.

 

Автоматика.

 

 

 

Чи можна за допомогою теплової помпи підтримувати різну температуру в різних приміщеннях одного будинку?

 


Температура в кожному приміщенні повинна підтримуватися на бажаному рівні засобами автоматики. Якщо система опалення спроектована з належною автоматикою, то задана температура у приміщенні буде підтримуватися незалежно від того, яке джерело тепла при цьому використовується, - теплова мережа чи теплова помпа.

 

 

 

Чи має тепловий насос переваги порівняно з іншими альтернативними джерелами енергії – сонячними батареями, сонячними колекторами та вітрогенераторами?

 


Так, має. Перераховані альтернативні джерела спроможні виробляти енергію час від часу, оскільки, наприклад, сонячна енергія є нерівномірною протягом доби, пори року і місцевості, зокрема, й погодніх умов. Натомість тепловий насос здатний повністю забезпечити потреби будинку в тепловій енергії, гарячій воді і кондиціонуванні.

 

Початкові інвестиції в систему опалення на основі теплового насоса вищі порівняно з газовою котельнею, та іншими альтернативними джерелами. Але малі експлуатаційні витрати зроблять цю техніку привабливою вже в найближчому майбутньому.

 

 

 

Яка речовина циркулює в ґрунтових теплообмінниках?

Найчастіше використовуємо водний розчин пропіленгліколю, спеціальний "розсол", який не замерзає при мінусових температурах. Пропіленгліколь є харчовою добавкою, є екологічним і безпечним.  Цей розчин передає тепло у випарнику теплової помпи, де кипить холодоагент, і за допомогою циркуляційної помпи прокачують через ґрунтовий теплообмінник, відбираючи при цьому тепло від масиву ґрунту.